O nás

ŠPORTOVÁ ŠKOLA KARATE PRIEVIDZA NAJÚSPEŠNEJŠÍM MLÁDEŽNÍCKYM DRUŽSTVOM!!!

Žiaci Športovej školy karate Prievidza získali prestížne ocenenie na oceňovaní športovcov roka 2015!!!

Tento titul obhájili hneď na druhý deň na 1. kole Slovenského pohára detí, kde medzi 400 deťmi zo 48 klubov dominovali a získali 23 medailových umiestnení (9-5-9)!!!

Pozrite si krátku reportáž!

Reportáž RTV

2. najlepší na Slovensku

ŠŠK Prievidza patrí medzi najúspešnejšie mládežnícke kluby na Slovensku!!!

• V sezóne 2014/2015 skončila v celoslovenskom hodnotení na 2. mieste z vyše 70 klubov.
  • Športová príprava v klube je rozdelená podľa výkonnosti-od začiatočníkov až po vrcholovýchreprezentantov.

Ema Brázdová a jej medailová torta

Športová škola karate Prievidza pri Centre voľného času Spektrum počas uplynulej sezóny získali viac

ero naj. Ema Brázdová sa po druhý krát stala najlepšou Európankou v kategórii kata kadetiek v Zurichu a jej mladší klubový kolega Michal Zaťko sa stal Majstrom Európy v štýle shito-ryu v Nových Zámkoch. Zverenci Kataríny Hrdej, Ivana Horniaka a Dušany Čiernej boli opäť najlepším klubom na domácej súťaži o pohár riaditeľky CVČ. Systematický tréning v skvelých podmienkach pod taktovkou kvalifikovaných skúsených trénerov získali historicky najlepšie umiestnenia v celoslovenských súťažiach jednotlivcov a družstiev.

Druhé miesto v celkovom hodnotení klubov

V celoročnom hodnotení Slovenského zväzu karate – v celkovom bodovom hodnotení klubov od detí až po seniorov získali druhé miesto. Na Majstrovstvách Slovenska detí a žiakov obsadili opäť druhé miesto. Juniorské družstvo v zložení Nikoleta Merašická, Ľudmila Bačíková a Ema Brázdová bolo tretie najlepšie na Majstrovstvách Európy regiónov v Paríži. S víťazným družstvom zo Španielska prehrali 3:2. Najlepšími jednotlivcami v celosezónnom hodnotení Slovenského pohára Slovenského zväzu karate sa stali: Ema Brázdová (kata kadetky), Ľudmila Bačíková (kata juniorky), Adam Halaška ( karate agility), Eliza Mina Mjartanová (karate agility, kata dievčatá do 5 rokov), Kristína Bruňanská (karate agility, kata staršie žiačky), Peter Orem (karate agility), Michal Zaťko (kumite mladší žiaci do 28kg). Talent roka Simona Mišejová potvrdila svoje kvality a st

Karate Prievidza kočky

ala sa víťazkou Slovenského pohára a Majsterkou Slovenska. Chlapčenskému talentu roka sa podarilo získať bronz v kata na jeho prvom veľkom turnaji. Karatistom a karatistkou roka sa stali Lukáš Samuel Loch a Ľudmila Bačíková. V internetovom hlasovaní za osobnosť roka s prehľadom zvíťazila Simona Franková. Pekáčik buchiet si so sebou brala Ema Brázdová, ktorá získala najvi

ac hlasov v súťaži o Naj brucho. Cenu smoliar roka si tento rok domov odniesla Sylvia Mišeje. Reprezentanti Prievidze bodovali vo všetkých vekových kategóriach na Majstrovstvách Slovenska a potvrdili, že aj tento rok im patrí čestné miesto medzi slovenskou špičkou. Majstrami Slovenska v školskom roku 2014-2015 sa stali:

Eliza Mina Mjartanová ( kata dievčata do 5 rokov)
Adam Halaška, Šimon Urgošík, Tomáš Loch (družstvo kata chlapci 5-7 rokov)

Michal Zaťko (kumite mladší žiaci do 28kg)
Simona Mišejová (kata mladšie žiačky)
Peter Orem, Alexander Lichner, Lukáš Samuel Loch (kata družstvá starší žiaci)
Oboňová Romana, Struhárová Slavomíra, Jakubechová Nikola (kata družstvo mladšie dorastenky)
Ema Brázdová (kata kadetky)
Ľudmila Bačíková (kata juniorky)
Nikoleta Merašická, Ľudmila Bačíková, Ema Brázdová (kata družstvá juniorky)
Nikoleta Merašická, Ľudmila Bačíková, Ema Brázdová (kata družstvá seniorky)

Za skvelými výsledkami stojí podpora rodičov, starých rodičov, sponzorov a mesta Prievidza, ktorá podporila mladých karatistov sumou 650 Eur, ktoré boli použité na štartovné na Majstrovstvách Slovenska. S veľkým počtom tréningov širokej členskej základne klubu pomáhajú  členky juniorského družstva, ktoré svojím mladším nástupcom predávajú skúsenosti z mnohých zahraničných turnajov. ŠŠK Prievidza bude rozširovať svoje rady o najmladších v septembri náborom. Ukážkový tréning, na ktorom sú všetci vítaní bude hneď prvý septembrový týžden.